fbpx Skip to content

Burnos higiena

Sunku būtų įsivaizduoti, kad šiuolaikiniam žmogui nerūpėtų švari, graži šypsena bei sveiki dantys. Profesionali burnos higiena yra puiki profilaktinė priemonė, siekiant išvengti dantų ir burnos ligų.

Burnos higienos pagrindas yra kasdieninė dantų priežiūra namuose, naudojant dantų pastą, burnos skalavimo skystį, tarpdančių siūlą. Dantų valymas yra labai svarbus. Kiekvienas iš mūsų yra atsakingas už kasdienę savo burnos higieną, bet yra situacijų, kai viso to nepakanka.

Profesionali burnos higiena odontologų rekomenduojamanuo 1 iki 4 kartų per metus. Jos metu nuvalomi dantų akmenys (dantų apnašos), kuriebėgant laikui susikaupia. Jeigu akmenys susiformuoja tarpdančiuose, kaupiasi danties paviršiuje, žmogus pats gali jų ir nepastebėti, o jų nepašalinus:

  • rizikuojame susirgti periodonto ligomis, ėduonimi;
  • išauga rizika netekti dantų.

Šiuo atveju reikalingas burnos higienistas. Burnos higienos metu ultragarsiniu skaleriu, instrumentais, oro abrazijos būdu, nuo visų dantų paviršių nuvalomos dantų apnašos, esančios virš ir po dantenomis. Oro abrazijos būdas yra labai efektyvus, nes atliekamas specialia smėlio srove, kuri dideliu greičiu, vienu metu išstumia orą, vandenį ir sodą. Po šios procedūros dantys atgauna savo natūralią spalvą. Vėliau dantys poliruojami su gumytėmis ir šepetėliais, naudojant deimantinę pastą.

Nuolatinė burnos ertmės priežiūra, naudojant asmenines higienos priemones, atneš gerus rezultatus. Svarbu jau nuo mažens išmokyti vaikus 2 kartus per dieną valyti dantis šepetėliu, naudoti tarpdančių siūlą, valyti liežuvį, skalauti burną. Labai svarbu šias procedūras atlikti teisingai, kad jos būtų efektyvios, o kartais, kad nebūtų žalingos, pasitarti su burnos higienistu.

 

Visada laukiame Jūsų!

REGISTRACIJA

Pasirinkite reikalingą paslaugą ir užsiregistruokite Jums patogiu laiku.

Dėl chirurginių ir kitų paslaugų, skambinkite į registratūrą tel. nr. +37067817700 arba palikite savo tel. nr. ir mes susisieksime su Jumis per 24 val.