Estetinis plombavimas
Tai modernus gydymo būdas, kurio metu atstatomos dantų vagelės ir kauburėliai, taip pat gali būti keičiama danties forma ar spalva. Šią procedūrą dažniausiai pasirenkama norint pagrąžinti priekinius dantis, tačiau gali praversti ir norint atstatyti krūminius dantis, taip užtikrinant taisyklingesnį sąkandį. Plombuojant ir atkuriant dantų formą, stengiamasi maksimaliai išsaugoti natūralius audinius, tam, kad jie išliktų gyvybingi. Tokio plombavimo metu yra atkuriama dantų forma, lankas, spalva ir skaidrumas. Estetinio plombavimo esme yra atkurti dantų anatomiją, tai yra, kad dantis nesiskirtų nuo šalia esančių. Jei dantų defektai yra minimalūs, tai ši procedūra neabejotinai yra geriausias pasirinkimas
Estetinį plombavimas rekomenduojamas atlikti
- Jei dantys yra pažeisti ėduonies (karieso), stipriai suirę.
- Pakitusi natūrali dantų spalva (pageltę, parudavę ir pan.).
- Nusidėvėję, nutrupėję, nulūžę dantys.
- Tarpai tarp dantų (diastemos).
- Dantų atstatymai po įvairių traumų.
Kodėl yra svarbu atkurti pažeistus dantis (atlikti estetinį dantų plombavimą)?
- Pažeisti ir negydomi dantys pradeda irti.
- Jei pažeisto danties emalis nėra neapsaugotas, stimuliuojami nervų kanalai ir dantis tampa jautrus ir skausmingas.
- Pažeistų dantų jautrumas neleidžia be skausmo vartoti šalto, karšto, saldaus, rūgštaus maisto ir gėrimų.
- Pažeisti ir negydomi dantys yra neatsparūs, taip jie lengvai paveikiami bakterijų kurios sukelia įvairias ligas.
- Neatkurtuose dantų audiniuose daug greičiau vystosi ertmės, sukeliančios dantų skausmą ir tampančios ligų priežastimi.
Endodontija
Šaknies kanalų gydymas.
Danties viduje esanti ertmė, kurią užpildo audinys, vadinamas pulpa, yra puiki vieta kauptis, mikroorganizmams, jei tik danties pulpa žūva. Kol danties pulpa yra gyvybinga, ji gali kovoti su infekcija, kadangi organizmas per kraujotaką turi galimybę nusiųsti į pažeidimo vietą su infekcija kovojančių ląstelių, tačiau pulpai žuvus ir kraujotakai išnykus, tokia galimybė dingsta.
Danties šaknų kanalų gydymo principai.
Pulpai žuvus ar įvykus jos negrįžtamam uždegimui, yra žinomas tik vienas patikimas būdas išsaugoti dantį ir išvengti galimų komplikacijų ateityje.- tai pulpos likučių šalinimas iš danties vainiko ir kanalų bei susidariusios tuščios ertmės plombavimas, vadinamas pulpektomija.
Gydymo etapai.
Tiek gyvybingo, tiek negyvybingo danties šaknų gydymas, iš esmės, nesiskiria, išskyrus tuos atvejus, kuomet kanalų gydymas atliekamas nebe pirmą kartą ( šiuo atveju procedūra vadinama danties šaknų kanalų pergydymu.) Bet kurio danties šaknų kanalų gydymo procedūrą galima sąlyginai suskirstyti į kelis etapus, kurie aprašomi žemiau.
Danties atvėrimas ir patekimas į pulpos kamerą.
Danties vainike grąžtu yra padaroma ertmė, per kurią pasiekiama pulpa. Gana dažnai pulpa jau būna atvira, tada pakanka tik išplėsti esamą priėjimą prie pulpos kameros tuo tikslu, kad galima būtų pašalinti visą pulpą ir aptikti kanalų įeigas.
Šaknų kanalų įeigų aptikimas.
Patekus į pulpos kamerą, pastaroji plačiai atveriama, išplatinama ir pradedama ieškoti kanalų įeigų, kuris yra pulpos kameros dugne. Priekiniai dantys paprastai turi vieną šaknies kanalą ir vieną įeigą į jį, prieš krūminiai dantys turi 1-2 šaknies kanalus ir 1-2 įeigas. Daugiausiai įeigų ir didžiausią kanalų skaičių turi turi anatominiu atžvilgiu sudėtingiausi dantys – krūminiai. Juose dažniausiai yra aptinkamos 3-4 kanalų įeigos ir 3-4 kanalai.
Šaknų kanalų pilnas įveikimas iki viršūnės.
Suradus kanalo įeigą, reikia pilnai įveikti visą kanalą, pasikus jo atsivėrimo angelę šaknies viršūnėje. Plačių ir tiesių kanalų įveikimas yra itin paprastas, beveik visada tokie kanalai yra įveikiami kelias endodontologinio instrumento judesiais. Siauresnių ar lenktų kanalų įveikimas yra sudėtingesnis, o ypač sudėtingas yra stipriai užkalkėjusių, labai stipriai lenktų ar seniau mėgintų plombuoti kanalų įveikimas. Daugumas stomatologų sutaria, jog būtent šis etapas yra pats sudėtingiausias , jei danties kanalai yra siauri, lenkti ar užpildyti kokia nors kieta netirpstančia įprastiniuose tirpikliuose medžiaga.
Šaknų kanalų išvalymas ir išplatinimas.
Kanalai paprastai yra netaisyklingos formos, kiek primenančios ovalą. Apdirbami endontolologiniais instrumentais, kanalai skerspjūvyje tampa vis labiau panašesni į apskritimą. Kanalų išvalymo metu šalinama uždegiminė ar žuvusi pulpa, sukant specialius į mažas adatėles su sriegiu panašius instrumentus, kurie sugeba įsisukti į kanalą ir aštriomis briaunomis nubraukti nuo kanalų sienelių nešvarumus. Kanalų platinimas reikalingas tikslu pagerinti kanalo praplovimą dezinfekuojančiais ir nešvarumus tirpdančiais plovimo skysčiais, kurie visuomet naudojamo kartu su mechaniniu apdirbimu instrumentais, bei palengvinti kanalo plombavimą standartizuotais kaiščiais, kurių minimalus dydis paprastai beveik visada didesnis už neplatinto kanalo dydį.
Šaknų kanalų plombavimas.
Išplatinus, išvalius ir suformavus šaknies kanalus, šie yra sandariai užkemšami tam skirtomis šakninėmis plombinėmis medžiagomis.
Danties restauravimas.
Nors po šaknies kanalų plombavimo procedūros, susijusios su šaknų kanalų gydymu jau yra pabaigtos, normaliam funkcionavimui dantis privalo būti tinkamai atstatytas plomba arba protezu. Bet kuris dantis po šaknų kanalų plombavimo rekomenduojamas protezuoti dėl didesnio šio metodo patikimumo, tačiau yra situacijų, kuomet dantis suplombuotais kanalais gali ilgai ir patikimai tarnauti be protezavimo. Taip dažniau pasitaiko priekinių dantų srityje, krūminiai dantys po kanalų plombavimo, dėl gaunamos didelės kramtomosios apkrovos, susilpnėjus jų struktūrai, dažnai neatlaiko krūvio ir skyla.
Terapinis gydymas
Dažniausiai dantis ištinkanti bėda – ėduonis, paplitusi tiek tarp vaikų, tiek tarp suaugusiųjų dantų. Šis susirgimas – labiausiai paplitusi liga pasaulyje. Lietuvoje ja serga 90% žmonių. Dantų ėduonis arba kariesas – danties emalio ir dentino nekrozė, pažeidžianti dantų kietuosius audinius. Diagnozavus ėduonį, jį būtina kuo skubiau gydyti, nes šis procesas greitai progresuoja, pasiekdamas danties nervą ir kitus audinius.
Diagnozuota liga vystosi dėl mikroelementų, vitaminų stokos maiste, angliavandenių pertekliaus. Taip pat dėl kramtymo funkcijos sumažėjimo, kai vartojame daugiau susmulkintą maistą. Esant danties ėduoniui padidėja dantų jautrumas nuo šaltų, karštų, saldžių, rūgščių produktų.
Ligonis jaučia didelį diskonfortą, nes negali normaliai sukramtyti maisto. Kai skauda dantis, sutrinka ir kramtymo funkcija, o jo pasekmė sutrinka skrandžio sulčių gamyba, tuo pačiu ir maisto virškinimas. Tokie žmonės dažniau serga skrandžio uždegimu ir opalige. Negydomas ėduonis gali pažeisti net danties šaknį, tuomet gali tekti ištrauktį dantį.
Norint išvengti komplikacijų, patariame periodiškai lankytis pas gydytoją odontologą. Profilaktika visada pasiteisina.
Mūsų odontologijos klinikoje dantų gydymui naudojamos šiuolaikinės odontologinės medžiagos, bei įvairių tipų plombos. Dantys plombuojami šviesoje kiėtinama helio plomba, kurios spalva parenkama pagal esančius dantis.
Visada laukiame Jūsų.
Dantų implantavimas
Dantų implantavimas – tai pats pažangiausias ir šiuolaikiškiausias dantų eilių defektų atstatymo būdas, kai į žandikaulio kaulą įsriegiamas danties šaknies formos implantas ir ant jo fiksuojamas laboratorijoje pagamintas danties protezas. Daugeliu atvejų dantų implantai yra vienintelė tinkama išeitis, siekiant atstatyti dantų kramtymo funkciją, struktūrą ir estetinį vaizdą.
Dantų praradimas yra skausmingas kiekvienam žmogui. Šiandieninių aukštųjų technologijų dėka šis praradimas atstatomas labai efektyviai.
Kodėl verta rinktis implantavimą?
- Visų pirma tai neišimami protezai, yra labai estetiški, atrodo, kaip natūralūs dantys.
- Netekus dantų – tai ilgaamžis protezavimas.
- Nereikia šlifuoti greta defekto esančių dantų.
- Atstačius kramtymo funkciją, kramtymo spaudimas paskirstomas ir į žandikaulį, todėl išvengiama kaulo nykimo.
- Protezavimas implantais draugauja su visais kt. dantų protezavimo būdais, kaip antai karūnėlės, tiltai, išimami protezai.
- Didžiausias privalumas – dažniausiai vienintelis būdas išvengti išimamų dantų protezų.
Mūsų klinikoje taip pat atliekamos ir kitos operacijos: kaulo trūkumo atstatymas, sinuso pakėlimas ir kt.
Galime ir norime Jums padėti. Būkite sveiki!
Dantų protezavimas
Svarbiausias dantų protezavimo uždavinys yra atstatyti kramtymo funkciją ir tik po to visi trūkumų šalinimo etapai.
Dėl įvairių priežasčių kartais atkurti danties plombinėmis medžiagomis negalima. Dantų protezavimas daugeliui asocijuojasi su bedante burna, prasta estetine išvaizda, kramtymo funkcijos sutrikdymu ir t.t. Šiandien pacientams dėka naujų technologijų galime pasiūlyti labai daug dantų protezavimo variantų.
Protezuojama,jei yra prarasta nemaža dalis dantų, dantis nulūžęs, ar kitokiu atveju, kai nėra nuosavų dantų,šiuos defektus galima ištaisyti su protezais.
DANTŲ PROTEZAI BŪNA ĮVAIRŪS
Tai gali būti metalo keramikos vainikėliai, tiltai, bemetalė keramika, protezai ant implantų, plokštelės, lanko atraminai protezai (jie bus išimami). Bemetalės keramikos protezai dažniausiai naudojami priekinių dantų srityje, nes kiekvienam pacientui labai svarbi estetinė išvaizda. Bemetalė keramika praleidžia šviesos spindulius, todėl šie protezai atrodo ypač natūraliai.
Metalo keramikos protezai gaminami, išliejus metalinį karkasą ir jį padengiant keramikos masėmis pagal individualią spalvą. Dėka naujų technologijų šiandien nereikia bijoti, kad dirbtiniai dantys atrodys „dirbtinai“. Mūsų klinikoje įmanoma pasiekti aukščiausią estetinį vaizdą dėka esančios nuosavos dantų technikų laboratorijos.
Odontologijos klinika‚ „Preidenta“ yra pasirašiusi sutartį su Klaipėdos ligonių kasomis, todėl dantų protezai pensijinio amžiaus žmonėms, vaikams iki 18 m. ir neįgaliems, kompensuojami iš (Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto 9PSDF) lėšų pagal Sveikatos apsaugos ministro nustatytą tvarką.
Bedantei burnai mūsų dantų technikų laboratorija pagamins kokybiškus dantų protezus, kas Jums suteiks džiaugsmą.
Susigrąžinkite džiaugsmą ir gyvenimo kokybę.
Susisiekite su mumis ir mes Jums padėsime.
Burnos chirurgija
Burnos chirurgija – specializuota odontologijos šaka, kurios metu burnos ertmėje atliekamos įvairios chirurginės procedūros.
Dantų šalinimas yra dažniausiai atliekama burnos chirurgijos procedūra. Tai neskausminga, nes taikoma vietinė nejautra. Mūsų klinikoje kiekvieną danties šalinimą įvertina gydytojas chirurgas. Žiūrimos ir rekomenduojamos visos įmanomos priemonės (kaip pvz.: endodontinis gydymas) padėsiančios išsaugoti dantį. Ir tik tada, kai nelieka jokių išgydymo galimybių, dantis yra šalinimas. Tai labai svarbus momentas, kramtymo funkcijai išsaugoti.
Mūsų klinikoje dažnas atvejis – protinių dantų šalinimas. Jie šalinami jei:
- kartojasi uždegiminiai procesai;
- kai danties retencija sąlygoja sekančio danties ėduonį ar šaknies tirpimą;
- rentgeno pagalba matoma cista;
- ortodontinio gydymo tikslu;
- ruošiant burnos ertmę protezavimui.
Procedūros atliekamos, taikant vietinę nejautrą. Retinuotų dantų šalinimas yra rimta chirurginė intervencija, kurios metu yra galima rizika (minkštųjų audinių patinimas, mėlynės susidarymas, apsunkintas žiojimasis, nervų ar kraujagyslių pažeidimas, diskomfortas pooperaciniu laikotarpiu).
MŪSŲ KLINIKOJE ATLIEKAMOS ĮVAIRIOS CHIRURGINĖS PROCEDŪROS
- pieninių ir nuolatinių dantų ir jų šaknų šalinimas;
- retinuotų, dantų užuomazgų operacinis šalinimas;
- liežuvio ir lūpos pasaitėlio plastika;
- danties šaknies viršūnės rezekcijos;
- incizija (pūlinio atvėrimas);
- dantų implantai;
- dantenų plastika.
Burnos higiena
Sunku įsivaizduoti, kad šiandieniniam žmogui nerūpėtų graži šypsena ir sveiki dantys. Sveikų dantų ir burnos ligų profilaktinė priemonė yra profesionali burnos higiena.. Burnos higienos pagrindas yra kasdieninė dantų priežiūra namuose, naudojant įvairias dantų pastas. Kiekvienas iš mūsų yra atsakingas už kasdienę savo burnos higieną, bet yra situacijų, kai viso to nepakanka. Dantų valymas yra labai svarbus. Jūsų odontologas rekomenduos nuo 1 iki 4 kartų metuose atlikti profesionalią burnos higieną. Jos metu nuvalomi dantų akmenys, dar kitaip vadinama dantų apnašomis, kurie susikaupia bėgant laikui. Jų nepašalinus, rizikuojame susirgti periodonto ligomis, ėduonimi. Išauga rizika netekti dantų. Jeigu akmenys susiformuoja tarpdančiuose, kaupiasi danties paviršiuje žmogus pats gali jų ir nepastebėti. Šiuo atveju reikalingas burnos higienistas.
Burnos higienos metu ultragarsiniu skaleriu, instrumentais, oro abrazijos būdu nuo visų dantų paviršių nuvalomos dantų apnašos, esančios virš ir po dantenom. Oro abrazijos būdas yra labai efektyvus, atliekamas specialia smėlio srove, kuri dideliu greičiu, vienu metu išstumia orą, vandenį ir sodą. Po šios procedūros dantys atgauna savo natūralią spalvą. Vėliau dantys poliruojami su gumytėmis ir šepetėliais, naudojant deimantinę pastą.
Nuolatinė burnos ertmės priežiūra, naudojant asmenines higienos priemones, atneš gerus rezultatus.
Svarbu jau nuo mažens išmokyti vaikus 2 kartus per dieną valyti dantis šepetėliu, naudoti tarpdančių siūlą, valyti liežuvį, skalauti burną. Labai svarbu šias procedūras atlikti teisingai, kad jos būtų efektyvios, o kartais, kad nebūtų žalingos, pasitarti su burnos higienistu.
Dantų balinimas
Dantų balinimas kapomis
Pasirinkus dantų balinimą kapomis, pirmo vizito metu yra nuimami dantų atspaudai, pagal kuriuos gaminamos individualios kapos, į kurias dedama balinanti medžiaga – 10-22 proc. karbamido peroksidas. Karbamido peroksidas yra vandenilio peroksidas, suskaidytas į karbamido kristalus. Dėl ilgesnio veikimo laiko karbamido peroksidas dantis balina lėčiau nei grynas vandenilio peroksidas. 1 proc. vandenilio peroksido atitinka 2,765 proc. karbamido peroksido. Dėl šių savybių karbamido peroksidas yra dažniausiai naudojama veiklioji dantų balinimo kapomis medžiaga.Vidutiniškai kapos su balinančia medžiaga yra nešiojamos dieną po 2-4 val. arba užsidedamos nakčiai. Įprastinis dantų balinimo kapomis ciklas trunka 10 dienų.
Rentgeno diagnostika
Dantų rentgeno nuotrauka parodo smulkiausius dantų pažeidimus, anomalijas, detales, reikalingas kokybiškam gydymui.
Šiuolaikinė odontologija nebegali apsieiti be rentgenologinių (radiologinių) tyrimų. Jie gydytojams odontologams leidžia tiksliai planuoti pacientų gydymą, dantų protezavimą, dantų implantaciją ir kitas procedūras.
Odontologijos klinikoje pacientams atliekama dentalinė rentgenograma.
Dentalinė rentgenograma atliekama tada, kai reikalingas vieno ar kelių dantų vainikų bei jų šaknų nuotrauka. Šį tyrimą odontologijos gydytojai skiria diagnostikos tikslais arba taikydami terapinį gydymą. Dentalinėje rentgenogramoje matyti dantų šaknų kanalų išsidėstymas, jų ilgis, dantų kariesas, kaulinių kišenių ilgis.
Teritorinė Ligonių Kasa TLK
.
Klinikoje yra teikiamos protezavimo paslaugos asmenims, kuriems skiriama kompensacija iš Klaipėdos teritorinių ligonių kasų.
Trumpai apie dantų protezavimo paslaugų teikimą ir išlaidų kompensavimą:
- Nuo 2021m. sausio 1d. keičiasi PSDF kompensacijos tvarka dėl dantų protezavimo:
- Kompensacijos dydžiai ir sąlygos (2021-09-20) nepasikeitė.
- Šiuo metu galioja nustatyta protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto tvarka. Pagal šią tvarką teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto turi šių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu:
- Pensininkams, neįgaliesiems ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos iki 586,59 euro,
- Vaikams iki 18 metų – iki 299,37 euro.
- Retesniais atvejais, kai reikalingas sudėtingesnis ir brangesnis gydymas, kompensuojama suma gali siekti iki 1804,86 euro (nustato konsiliumas)
Kreipimosi į TLK eiga:
- Kreiptis į savo šeimos gydytoją arba savo pasirinktos pirminės sveikatos priežiūros įstaigos odontologą, kad jis įvertintų jūsų dantų būklę ir užregistruotų i TLK elektroninę sistemą. Taip jūs darėte ir anksčiau, tačiau dabar jums iš karto išduos „Pranešimą“, patvirtinantį, kad jums paskirtos TLK lėšos protezavimui. Žinokite, kad netgi pametus šį dokumentą, elektroninėje sistemoje sprendimas išliks ir bus matomas jūsų apsilankymo mūsų klinikoje metu.
- Atvykti pas mus į kliniką konsultacijai. Registruojantis konsultacijai, būtinai įspėkite mūsų specialistus apie jums paskirtas TLK lėšas protezavimui. Jei savimi turite tai įrodantį pranešimą – pateikite jį registruojamam asmeniui.
- Pirmosios konsultacijos metu jums bus sudarytas gydymo planas. Jums nutarus, kad jis tinkamas, mūsų specialistai pažymės TLK elektroninėje sistemoje, kad dantų protezavimui jūs pasirinkote odontologijos kliniką „Preidenta“.
- Tolimesnių apsilankymų metu, jums bus suteiktos gydymo plane suderintos protezavimo paslaugos.
- Užbaigus dantų protezavimo procesą, TLK sistemoje bus pažymėta apie jūsų gydymo pabaigą. Esant poreikiui, nuo šios datos praėjus ne mažiau kaip 3 metams, pagal galiojančią tvarką, jūs galėsite kreiptis dėl dantų protezavimo finansavimo iš naujo.
Naudinga žinoti:
- Gydymo plane bus pateikta išsami informacija apie gydymo etapus, bendrą gydymo kainą. Jei pasirinktas gydymo būdas kainuotų daugiau nei paskirta TLK lėšų, bus aiškiai išskirta, kuris dalis kompensuojama, o kurią dalį reikės apmokėti pačiam pacientui.
- Pametus pranešimą apie paskirtą kompensaciją, klinikoje užteks pateikti jūsų asmens dokumentą.
- Dėmesio! Visi dantų protezavimo darbai, atlikti iki jums paskirtų TLK lėšų registracijos elektroninėje sistemoje, nebus kompensuojami.
Kilus neaiškumams kreipkitės į mūsų klinikos gydytoją, jis su malonumu jums viską paaiškins, ir nukreips tolesniems veiksmams mūsų klinikoje
Sveikatos draudimas
Sveikatos draudimas užtikrina galimybę naudotis odontologinėmis paslaugomis ir už jas atsiskaityti sveikatos draudimo lėšomis. Mūsų odontologijos klinika yra sudariusi odontologinių paslaugų teikimo sutartis su draudimo bendrovėmis „Compensa Vienna Insurance Group“ ir „Compensa Life Vienna Insurance Group SE“. Jums bus suteikta konsultacija ir kitos odontologinės paslaugos, kurių prireiks pagal gydymo planą, tai viena geriausių motyvacijos priemonių darbuotojams.
Sveikatos draudimo likutį galėsite sužinoti mūsų klinikoje pateikus visus reikalingus duomenis. Jums bus suteiktos paslaugos kokybiškai, greitai ir su šypsena.