fbpx Skip to content

Terapinis gydymas

dantu_balinimas

Dažniausia ir labiausiai pasaulyje paplitusi dantų liga – ėduonis. Šis susirgimas vienodai liečia tiek vaikų, tiek suaugusiųjų dantis. Lietuvoje ėduonies pažeistus dantis turi ~ 90% žmonių. Dantų ėduonis arba kitaip vadinamas kariesas – danties emalio ir dentino nekrozė, pažeidžianti dantų kietuosius audinius. Diagnozavus ėduonį, jį būtina kuo skubiau gydyti, nes šis procesas greitai progresuoja, pasiekdamas danties nervą ir kitus audinius.

Ėduonis vystosi dėl:
  • mikroelementų ir vitaminų stokos maiste,
  • angliavandenių pertekliaus mitybos racione;
  • dėl kramtymo funkcijos sumažėjimo, kai vartojame daugiau susmulkintą maistą.

Prasidedant danties ėduoniui – padidėja dantų jautrumas šaltiems, karštiems, saldiems bei rūgštiems produktams. Ligonis jaučia didelį diskomfortą, nes negali normaliai sukramtyti maisto. Kai skauda dantis, sutrinka ir kramtymo funkcija, o jo pasekmėje – sutrinka ir skrandžio sulčių gamyba bei tuo pačiu ir maisto virškinimas. Tokie žmonės dažniau serga skrandžio uždegimu ir opalige. Negydomas ėduonis gali pažeisti net danties šaknį, tuomet gali tekti net pašalinti dantį.

Norint išvengti komplikacijų, patariame periodiškai lankytis pas gydytoją odontologą. Profilaktika visada pasiteisina!

PREIDENTA odontologijos klinikoje dantų gydymui naudojamos šiuolaikinės odontologinės medžiagos bei įvairių tipų plombos. Dantys plombuojami šviesoje kietinama helio plomba, kurios spalva parenkama pagal esančius dantis.

Visada laukiame Jūsų!

REGISTRACIJA

Pasirinkite reikalingą paslaugą ir užsiregistruokite Jums patogiu laiku.

Dėl chirurginių ir kitų paslaugų, skambinkite į registratūrą tel. nr. +37067817700 arba palikite savo tel. nr. ir mes susisieksime su Jumis per 24 val.