fbpx Skip to content

Naudoti esant 23°C.

  1. Kruopščiai išvalykite dantis, naudodami dantų šepetuką ir tarpdančių siūlą.
  2. Nuimkite švirkšto gaubtą. Nedidelį balinimo gelio kiekį išspauskite į tuščiavidurę kapą. Balinimo švirkšto pakanka mažiausiai vienai apatinio ir viršutinio žandikaulio balinimo procedūrai. Nepilną švirkštą laikykite užsuktu antgaliu.
  3. Užpildytą geliu balinimo kapą patalpinkite į burnos ertmę. Stenkitės nesuspausti uždedamos balinimo kapos.
  4. Medžiagos perteklių nuo dantenų ar gomurio pašalinkite dantų šepetėlio ar piršto pagalba.
  5. Dienos metu kapą nešiokite mažiausiai dvi valandas, arba nakties metu, vadovaudamiesi odontologo nurodymais.
  6. Kapos nešiojimo laikotarpiu nevalgykite, negerkite skysčių ir nerūkykite.
  7. Nuimtą kapą kruopščiai išvalykite dantų šepetėlio ir šilto vandens pagalba, tinkamai nusausinkite ir saugokite tam skirtoje dėžutėje. Išsivalykite dantis ir kruopščiai praskalaukite burną nepalikdami balinimo gelio likučių.

Nenaudokite per didelio gelio kiekio, nes jis nepagerins balinimo procedūros. Venkite rūgštaus maisto ir gėrimo vartojimo (coca-cola, citrusinių vaisių gėrimų), nes jie gali sukelti padidintą jautrumą. Stipriai dažantys gėrimai (kava, arbata, raud. vynas), kaip ir rūkymas, yra vengtini, nes jie gali uždelsti balinimo procesą. Balinimo rezultatas pastebimas po 4-7 dienų. Priklausomai nuo danties struktūros, procedūra gali būti tęsiama keletą mėnesių ar metų. Procedūra ir toliau gali būti kartojama be jokio pašalinio poveikio danties struktūrai.

Laikymas: balinimo gelį laikykite šaldytuve, bet ne kameroje, saugokite nuo karščio ir tiesioginių saulės spindulių

  • Kraujavimas. Natūralu, kad kraujuoja išrovus dantį. 30 min. po danties rovimo laikykite sukandę įdėtą tamponėlį. Jei kraujavimas nesiliauja, gydytojui pakeitus naują tamponėlį, laikykite jį tvirtai sukandę dar 20 minučių. Jei reikia, pakartokite ar kartą.
  • Rūkymas ir alkoholis. Po danties rovimo nerūkykite mažiausiai 4 – 5 valandas. Rūkalai kenkia žaizdos gijimui. Nevartokite alkoholinių gėrimų 24 val. po procedūros.
  • Skalavimai. Neskalaukite pirmą parą po rovimo. Jūs galite gerti nekarštus skysčius, tačiau jokiu būdu neskalaukite ir nespjaudykite, kadangi iš žaizdos gali pasišalinti kraujo krešulys. Vėliau keletą dienų galite skalauti dezinfekuojamaisiais tirpalais (ypač po valgio).
  • Patinimas. Kad mažiau patintų, operuotos vietos projekcijoje ant skruosto reikia priglausti ledo pūslę, suvyniotą į rankšluostį. Šaltis laikomas iki 30 min. intervalais su 30 min. pertraukomis 1 – 2 valandas.
  • Skausmas. Nuo vidutinio skausmo vartokite vaistus, neskystinančius kraujo. Jei operacija truko ilgai, reikia išgerti paskirtų vaistų nuo skausmo.
  • Maistas. Pirmąsias 24 val. rekomenduojamas lengvas, minkštas, nekarštas maistas, rekomenduojama kramtyti sveikąja puse.
  • Siūlės. Jei žaizda buvo susiūta tirpstančiais siūlais, daugiau apsilankyti nereikės, nes siūlai ištirps savaime. Jei netirpstančiais, reikės po savaitės išimti siūlus.
  • Vaistai. Jei jums buvo paskirta vaistų, vartokite juos nurodytomis dozėmis.
  • Higiena. Tinkama burnos higiena pagreitins gijimą. Pirmosiomis dienomis po operacijos būkite atsargūs, kad nepažeistumėte operacijos vietos ir siūlų, dantis valykite švelniai, dažniau skalaukite burną.

Jei taikytos priemonės jums nepadėjo, kreipkitės į gydytoją.

Po danties implantavimo galite jausti trumpalaikį diskomfortą, galimas aplinkinių audinių paburkimas, patinimas, aptirpimas, hematomų (kraujosrūvų) susidarymas.

Kad mažiau patintų operuota sritis, jos projekcijoje ant skruosto reiktų dėti šalčio kompresus – ledo pūslę, suvyniotą į ploną audinį. Šaltis laikomas 15 minučių, po to būtina 10 minučių pertrauka. Šaldoma pirmą ir antrą parą po operacijos 5-10 kartų per dieną. Trečią dieną nebešaldoma.

Po implantacijos valgyti galima tada, kai praeina nuskausminamūjų vaistų veikimas. Pirmas 24 valandas rekomenduojamas lengvas, minkštas, nekarštas maistas. Kramtykite maistą sveikąja puse. Neskalaukite burnos ertmės pirmą parą po operacijos, nelieskite žaisdos pirštais ar liežuviu. Praėjus parai po implantacijos lengvai skalaukite burnos ertmę druskos tirpalu (1 arbatinis šaukštelis valgomosios druskos į stiklinę vos šilto virinto vandens). Rekomenduotina skalauti 4-10 kartų per dieną, 5-9 dienas. Vartokite paskirtus vaistus kaip nurodė gydytojas. Stenkitės nepersišaldyti, venkite fizinio krūvio, nesportuokite, nesikaitinkite pirmas dvi paras po operacijos.

Jeigu turite pagamintą laikiną protezą implanto vietoje, po operacijos jį turi pritaikyti jūsų gydytojas odontologas.

Po operacijos nerūkykite mažiausiai 4-5 valandas. Tai kenkia žaizdos gijimui. Nevartokite alkoholinių gėrimų po procedūros visą antibiotikų vartojimo laiką (5-7 dienas).

Jei žaizda buvo susiūta tirpstančiai siūlais, jie ištirps savaime, tačiau esant diskomfortui juos galima pašalinti po 10 dienų atvykus pas gydytoją. Jei siūlai netirpstantys, juos reikia pašalinti po 10 dienų.

Tinkama burnos higiena pagreitins gijimą ir sumažins komplikacijų riziką. Pirmosiomis dienomis po operacijos būkite atsargūs, kad nepažeistumėte operuotos vietos ar siūlų. Šalia implanto esančius dantis valykite švelniai, dažniau skalaukite burną. Jei po operacijos matoma metalinė implanto dalis, ji turi būti kruopščiai valoma ir blizgėti. Implanto priežiūrai galima naudoti specialius šepetėlius.

Būtinai ateikite pasirodyti gydytojui pirmą savaitę po operacijos nurodytu laiku.

Atsiradus neaiškumams susisiekite su gydytoju.

Kviečiame paskaityti spaudos straipsnį, kuriame pateikiamos ir Preidentos specialisto Žygimanto Ilgausko mintys apie dantų implantavimą.

  1. Neišimami dantų protezai yra pagaminti, atsižvelgiant į Jūsų burnos gleivinės bei dantų anatomijos ypatumus. Todėl tokie protezai yra individualūs ir tinka tik Jums.
  2. Protezai gaminami iš ES sertifikuotų medžiagų.
  3. Jei naujai įdėtas protezas trukdo sukąsti ar sukelia skausmą, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą.
  4. Patartina nekramtyti protezais labai kieto maisto (gabalinio cukraus, karamelinių saldainių, riešutų kevalų, sudžiūvusios duonos ir pan.), nes protezas ar jo apdaila gali įskilti arba sulūžti. Taip pat nepatariami minkšti bei lipnūs produktai.
  5. Vienu metu nerekomenduojama valgyti karšto ir šalto maisto, nes dėl medžiagų staigaus plėtimosi ir traukimosi proteze gali atsirasti įskilimų.
  6. Po valgio dantų protezus, kaip ir savus dantis, būtina skalauti, išsivalyti šepetėliu su dantų pasta. Dantis rekomenduojama valyti du kartus per dieną (ryte ir vakare) po valgio. Taip pat būtina bent kartą per diena tarpdančius valyti siūlu ar tarpdantiniu šepetėliu. Burnos higienos priemones, tinkančias Jums ir galinčias užtikrinti gerą burnos higienos būklę, gydytojas odontologas parinks individualiai.
  7. Sportuojant, ypač jei užsiimate kontaktinėmis sporto šakomis, rekomenduojama naudoti apsaugines kapas, kurios saugo Jūsų neišimamus dantų protezus, burnos minkštuosius audinius bei nuosavus dantis nuo galimų traumų bei protezų sugadinimo.
  8. Jei griežiate dantimis (dantų griežimas yra pražūtingas ne tik dantų protezams bet ir nuosaviems dantims), būtina apie tai įspėti gydytoją. Atsižvelgiant į situaciją, gali būti reikalinga apsauginė kapa, kuri saugos Jūsų neišimamus dantų protezus, nuosavus dantis nuo galimų skilimų bei nudilimo, taip pat atpalaiduos įsitempusius kramtomuosius raumenis.
  9. Profesionali burnos higiena – burnos priežiūra, kurios metu burnos higienistas nuvalo virš dantenų ir po jomis esančius minkštuosius ir kietuosius apnašus, suformuoja asmeninius burnos higienos įgūdžius, pasiūlo priemones, pagerinančias Jūsų asmeninę burnos higieną. Net ir puikiai prižiūrint savo dantis bei neišimamus dantų protezus, visada liks sunkiai valymui pasiekiamų vietų, kuriose formuosis minkštasis ir kietasis apnašas, todėl lankytis pas burnos higienistą gydytojo odontologo nurodytu dažnumu yra būtina.
  10. Jūsų burnos gleivinė ir dantys nuolat kinta, o protezai išlieka tokie patys, todėl juos reikia koreaguoti. Lankykitės pas gydytoją odontologą ne rečiau, kaip Jums nurodyta.
  1. Nuimami protezai iš pradžių gali apsunkinti kalbėjimą, kramtymą ir sukelti padidintą seilėtekį bei vėmimą. Nuolat nešiojant protezus prie jų priprantama ir po 2-3 savaičių minėtieji reiškiniai praeina.
  2. Jei protezai yra nepatogūs arba sukelia skausmą, reikia kreiptis į gydytoją. Prieš tai patartina 6-7 val. neišimti protezų iš burnos, kad gydytojas galėtų tiksliai nustatyti skaudamą vietą. Patiems taisyti protezų negalima.
  3. Nakčiai patariama protezus išimti ir, gerai išplovus, pamerkti į dezinfekuotą tirpalą. Prieš dedant į burną, protezą reikia nuplauti šaltu vandeniu. Pirmąsias 3-4 paras leidžiama potezus palikti burnoje ir nakčiai.
  4. Priprasti prie protezo taip pat gali padėti specialios fiksavimo priemonės (pastos, milteliai, skysčiai). Jos pritvirtins protezą visai dienai taip, kad po juo nepatektų maistas ir nesukeltų uždegimo.
  5. Pavalgius būtina išplauti protezus šaltu vandeniu su šepetuku, nes karštas vanduo gali juos sugadinti.
  6. Norint išvengti lūžimų, nereikia protezais kramtyti kieto maisto: gabalinio cukraus, riešutų ir pan. Saugoti, kad protezai nesudužtų.
  7. Jei protezas lūžo, tuojau pat atneškite jų gydytojui-protezuotojui pataisyti. Negalima naudoti skilusio protezo ar lūžusio protezo dalies. Tai gali protezą padaryti nepataisomu.
  8. Pritaikytus protezus būtina nešioti nuolatos, nes po ilgesnės pertraukos jie gali tapti netinkami naudoti.
  9. Burnos ertmės audiniai, esantys po protezu, laikui bėgant kinta, todėl pirmuosius nuimamus protezus reikia kas 1.5-2 metus, sekančius – kas 4-5 metus keisti naujais.